Art and Graphic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Devojcica vukodlak

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Devojcica vukodlak Empty Devojcica vukodlak Ned Mar 18, 2012 9:55 pm

Joka.

Joka.
Admin
Admin

Devojcica vukodlak Vukodlak-v

Devojčica vukodlak zvezda u školi!

Inspirativno! Supatra Sasufan, devojčica iz Tajlanda, ima 12 godina i na prvi pogled svakako ne izgleda kao ostale devojčice svog uzrasta. Ona je ušla u Ginisovu knjigu rekorda kao najdlakavija devojica na svetu, zbog čega su je prozvali „devojčica vukodlak“.

Supatra boluje od retkog genetskog poremećaja, zbog čega joj dlake prekrivaju celo lice, a od tog oboljenja boluje svega pedesetak osoba na planeti. Upravo je njena posebnost dovela do toga da postane najpopularnija učenica u školi.
„Želim da postanem lekar kako bih lečila sve bolesne“, kaže Supatra, zvezda jedne osnovne škole u Bangkoku.
„Uopšte i ne razmišljam o tome kako izgledam. Bilo je nekoliko učenika koji su me zadirkivali i zvali ‚majmunsko lice‘. Ali, to je prestalo. Navikla sam na to kako izgledam. Ponekad mi je teško da vidim kada mi dlake porastu, ali onda ih ošišam. Nadam se da ću se jednog dana izlečiti“, dodala je ova neobična devojčica.

Supatra boluje od Ambrasovog sindroma, čije je postojanje dokumentovano još u srednjem veku. Sindrom karakteriše nekontrolisan rast dlaka po licu, ušima, rukama, nogama i leđima. Čak ni laserski tretmani ne pomažu u lečenju.
Kao i druga deca, i Supatra voli da ide na plivanje, da igra uz omiljenu muziku i da se igra s drugarima.
„Volim da gledam televiziju, naročito crtaće. Duško Dugouško mi je omiljeni lik.
Supatrin otac Samrueng (38) otkriva da je ona po rođenju morala da ide na dve operacije kako bi mogla da diše jer su joj dlake gotovo zatvorile nos. Prva tri meseca je bila u inkubatoru. Supatra ima stariju sestru, koja je često šiša sa majkom.
„Kada smo došli kući, komšije su me pitale kakav sam greh počinio pa me je bog ovako kaznio. Sada je sve drugačije“, rekao je ponosni otac.


Kao na filmu

Primer tajlandske devojčice podseća na film „Tinejdžer vukodlak“ iz 1985, u kojem Majkl Džej Foks glumi Skota Hauarda, učenika koji u pubertetu otkriva da je zapravo vukodlak. Posle niza peripetija, Skot uspeva da postane najpopularniji đak u školi i osvoji devojčicu u koju je bio nesrećno zaljubljen. Film je na svetskim blagajnama zaradio odličnih 33 miliona dolara.
Alo magazin

https://iagf.serbianforum.info

2Devojcica vukodlak Empty Re: Devojcica vukodlak Ned Mar 18, 2012 10:34 pm

FancyQueen ♥

FancyQueen ♥

A joj ... Meni je to malo bolesno ...

3Devojcica vukodlak Empty Re: Devojcica vukodlak Ned Mar 18, 2012 11:03 pm

Joka.

Joka.
Admin
Admin

Pa to i jeste boles...
Hormonski poremecaj.

https://iagf.serbianforum.info

4Devojcica vukodlak Empty Re: Devojcica vukodlak Čet Mar 22, 2012 3:50 am

the_Stefy

the_Stefy

Fuuujj...

5Devojcica vukodlak Empty Re: Devojcica vukodlak Čet Mar 22, 2012 6:13 am

FancyQueen ♥

FancyQueen ♥

Eh... Vidim ja u starim brojevima O.K.-a! (ne znam je li star ili nov,imam ih 100)xD Baš danas vidim tu djevojčicu... A jadna.

6Devojcica vukodlak Empty Re: Devojcica vukodlak Sre Sep 19, 2012 8:41 am

Mica :3

Mica :3

A jadna.. :/
Fujj to Razz

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu